skip navigation

Bases Loaded Tournament

41 teams participated in our Bases Loaded Tournament. Teams represented the states of Delaware, Maryland, New Jersey, New York, Pennsylvania and Virginia. Congratulations to all of our Players of the Game.

11U Teams

AA Canes (Tournament Champion) Gavin Ruta, Luke Johannesson, Henry Pancoast, Thomas Lawler

All Out Pack (Tournament Runner-Up) Maximus Sullivan

ASBA West Chester Ryan Marafino, Danny Braslow, Paxton Hunt, Alex Hudson

Avengers Baseball Cole Moreau (2)

Bergen Crush Jack Sheehan, Dylan Mendez, Jack Walsh

Chester County Bobcats 2020 Corbin Godoy, John Heffner, Kellan Hoffman

Delco Wolfpack Chase Small, Chase Brown, Logan Werley

Mid-State Mavericks West Tyler Peck, Josh Gillen, Nicholas Shope

NJ Renegades Junzen Sarza, Zaden Ranson, Nicholas Atme

Northeast Titans Niko Payan, Lucas Angst, Caden Lenzi

PA Playmakers Nicholas Meraglia, TJ Sinkus, Reggie King

Piedmont Bulls Tanner Emmertz, Maxwell Batten, Nischay Patel

Sandlot Baseball Academy Nick Bradley, Packy Dougherty, Connor Thomas

Stars Baseball Frazier Evan Foster, Alexander Quigley-Skillin, Evan Charest

Stars Baseball Shepard Jacob Shepard, Gabriel Gelvin, Colby McElchish

12U Teams

Hammonton Stars (Tournament Champion) Alex Bersani, Nathan Sofield, Nathan Winterbottom, Evan Taylor, Gavin Maguire

Olney Pirates (Tournament Runner-Up) Parker Friend, Patrick Curtin, Chase Foster, Ren Devereux

Urbana Hawks Tristan Vetter, Jared Huseby, Parker Bell

AA Canes Kaleb Barnett, Matty Leary, Robby Grasso, Kyle McKernan

Ashburn Rebels Blue Matthew Roussey, Michael Bracken, Brodie Carley

Egg Harbor Township Eagles Lawson McIntosh, Gabe Gillespie

LI Titans Jason Romance, Matthew Nowlan, Trey Zaffiro

Maximum Baseball Tyler Yarnes, Aditya Bahal, Jacob Shaw

NY Bulldogs EJ Betances, Stephen Hamadeh

Pittsburgh Outlaws Ryan Walsh, Aidan Crochier, Christopher Climes

Roxborough Outlaws Jake Rauscher (2), Ryan Barbaro

Roxborough Rebels Joey O'Brien, Christopher Cavalcante, Andrew Mulligan

South Jersey Warriors Cole Stocks, Jack McNamee, Michael Spina

Stars Baseball Kempton Nikolas Blaylock, Jordan Kempton, Gavin Elliot, Lucas Marrero

Sterling Xplosion Benjamin McCormick, Zach James, Casey Lamb

Tri State Arsenal Matthew Kraft, Ryan Morel

Upper Township Hurricanes Joshua Pashley, Aidan Ralph, Gregory Mason

West Chester Dragons Elite Sam Taylor, Andy Roberts, Andrew Crowley

Western Branch Bruins Nigel Hughes, Kristian Pagtalunan (2)

14U Teams

AA Canes (Tournament Champion) Isaiah Pinkney, Sam Stamper, Haoa Bode

Maryland Baseball Club (Tournament Runner-Up) Riley Burroughs, Austin Keen, Jonathan Willhide

API Seamus Patenaude, Justin Haber, George Johnson

Maryland Blue Chips Jonathan Hanifee, Levi Loughry, Frank Adamski

NoVa Vipers Zach Danielczyk, Nick DeSantis, Jeremy Stine

NY Bulldogs Select Jesse Bash, Josh Martinez (2), Brandon Kelly

Severna Park Green Hornets Bret Boeskin, Jackson Burchick, Alex Craig