skip navigation

Rundown Tournament

35 teams participated in our Rundown Tournament. Teams represented the states of Connecticut, Delaware, Maryland, New Jersey, New York, Pennsylvania and Virginia. Congratulations to all of our Players of the Game.

11U Teams

Minutemen (Tournament Champion) Owen Rozzi, Lucas Moore, Logan Correll, Alexander Breitfeller

Delmarva Aces (Tournament Runner-Up) Garrett Weeks, Zach Giddins, Connor Griffin, Steven Navarro, Jason Smulen

Aldie Senators Siddharth Veeramneni, Nolan Klees, Emre Chipman

ASBA Downingtown Blue Gabe Reinheimer, Charles Deegan, Justen Musewicz

Hughesville Hustle Taft Bailey, Chase Harkness, Blaize Belkov

Keystone Wolfpack Dominic Beck, Micah LaPila, Asher Minium

Middletown Lions Nino Amecangelo, Justin Spitzfaden, Brady Hahn

Milltown Padres Connor Walker, Ryder Simpson, Jack Bicsko

Olney Bandits Brody Matson, Tyler Siegel, Austin Niel

RockIt Sports Blue Ben Pulliam, Levi Jones, Lawson Mcleod, Daniel Nienaber

South River Seahawks Nolan Hooker, Evan Rosario, Cameron Pinson

Sparta Cyclones Brady Shust, Hayden Kopco, Cody Sutton

Talons Timmy George, Colby Pentz, Lane Hubbard, Collin McDonald

12U Teams

Select Baseball (Tournament Champion) Jake Lodgek, Alex Bersani, Ty Kaunas, Keegan Kaunas, Ryan Maggy

Quakertown Panthers (Tournament Runner-Up) Gunnar Rahn (2), Jarred Housten, Zachary Oechsle, Cole Reich

ASBA Downingtown Red Chase Riccardo, Jake Schultz, Griffin Ceribelli

Express Baseball Club Kenny McMahon, Anthony Russo, Wyatt Canapp

Harleysville Hornets Andrew Elliott, Jason Garbacz, Tyler Lutz

HCYP Raiders Black Xavier Gilliam (2), Rory O'Brien

Legends Baseball Michael Valente, Richard Lawson, Hunter Wyld

Medford Renegades Sean Hasson (2), Matthew Pierson

Mid-Atlantic Orioles Carter Hepp, Nickolas Laing, Quinton Caraher

Monmouth Liberty Baseball Club Carmine DeCrescenzo, Dylan Passo, Hayden Schechter

Monmouth Mayhem Eric Fradkin, James Sobieski, Anthony Torchia

Pearl River Yankees Shane Tobin, Charles Seidel, Reed McCarthy

South Jersey Elite Jacob Dengler, Vincent Giannetto, Mason Waznis

West Chester Dragons Elite Skylar Smith, Leo Stoltzfus, Jake Daly, Kenny Askin

West York Bulldogs Aiden Zallnick, Will Plappert, Adrian Ferrer (2)

Wilton Warriors Grady Kaliski, Stefanos Cross, Jai Satsangi

13U Teams

Baseball U (Tournament Champion) Anthony Montengro, Myles Castillo, Steven Martinez

US Elite (Tournament Runner-Up) Conner Keys, Brooks Harris, Cole Grady

AA Canes Harry Carr (2), Carter Radomicki

Muckdogs Baseball Club Edwin Rivera, Michael Piskun, Ryan Carson

Washingtown TWP Minutemen Gabriel Mosco, Jacob Rambo, Dawson Reese

West Deptford Eagles Carter Sturgis, Andre Tull (2)