skip navigation

Opening Day Tournament

37 teams participated in our Opening Day Tournament. Teams represented the states of Delaware, Maryland, New Jersey, New York, Pennsylvania and Virginia. Congratulations to all of our Players of the Game.

11U Teams

VA Seminoles (Tournament Champion) Jordan Lucy, Grayson Reece

Delaware Rockets (Tournament Runner-Up) Owen Duffy, Dominic Ferrigno

ASBA Downingtown Red Max Rasco, Max Santise, Patrick McNerney

ASBA Warminster Kellen O'Connor, Hayden Brannan

Berkley Revolution Tyler Woermer, Colin Costello

Brick Surge Baseball Club Tyler Garbooshian

Bulldogs Baseball Academy Gavin Slicner, Jake Clayton, Daniel Hennessy

Canes Mid-Atlantic Johnny Ortegae, Peyton O'Brien, Jeff Wagner

GSA Gatorz 11U Brody Schrantz, Brody Breiner (2)

Horsham Hounds Red Jacob Staniszewski, Zach Gaver, Jathan Sampat

Pennsbury Falcons Denny Fife, Matthew Widdis

Reston Warriors Black Chase Brown, Colin Cestero (2)

RVC Royals Kyle Hyland, Jack Boyens, Joshua Feigenbaum

Warwick Bulldogs Caden Vacca, Cody Nehring, Shane Farrell

West Goshen Rebels Brody Dunn, Jake Vasile

Wolfpack 2020 Alexander Brown, Anderson Kerper, Harrison Nolen, Michael Capoferri

12U Teams

Severna Park Green Hornets (Tournament Champion) Nick Hulme, Cade Schuetter (2), Jayden Dennis, Charles Hartman

OC Raptors (Tournament Runner-Up) Nicholas Parco, Austin Palmieri, Dillan Abbate

ASBA Broomall Patrick White, Max Kotzen (2)

ASBA Downingtown Blue Alex Bartlett (2), Tyler Siedzikowski

ATB Arsenal Blue Matthew Van Sice, Mason Bull, Sean Guffey

Exton Bandits Red Cole Snyder, Austin Fitzgerald, Liam Schwinn

Hughesville Hustle Landon Yates, Owen Yates, Dwight Conrad

Lionville Hillcats William Benton, Jake Baker

NJ Venom Drew Davis, Gavin Reissek

NOVA Elite Red Daniel Pack, Rodney Warren, Kamari Chisolm

Oreland-Wyndmoor Wolfpack Tyler Nolan, Robert Hartman, Jude Dyal

Rise Above Saints Ryan Racho, Landon Yakubowski

TYA Tigers Jax Colacicco, Robert Hefner

Virginia Cannons Owen Winters, Samuel Michel, Luke Albright

13U Teams

White Marsh Warriors (Tournament Champion) Sammy Schattall, Matthew Bishop (2)

Warriors Baseball Club (Tournament Runner-Up) Jonathan Coombs, Samuel Canady, Mason Chaney

Chester County Rebels Nick Prince (2), Joey Perrotta

Delmarva Aces Coastal Alexander Kidd, Shane Cromer, Kameron Harris, Danny Holston

Hickory Hornets Black Benjamin Bowen, Gavin Miller, Parker Brennan

New Castle Knights Charles Goodstadt, Rory O'Connor, Ben Brolin

Rise Above Saints Jonas Aponick, John Daugherty, Riley Katchur